۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی شیمی مناسب فریلنسر شیمی

مهندسی شیمی ( Chemical engineering) شاخه ای از علوم مهندسی است که با طراحی، ساخت و بهره برداری از فرآیندها و واکنشها در کارخانجات مرتبط با صنایع شیمیایی درگیر است. موضوع فعالیت  اصلی و مطالعات یک مهندس شیمی بر پایه سه بخش اصلی اختلاط، مهندسی واکنش و جداسازی بنا نهاده شده است .بنابراین تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد این رشته و مناسب فریلنسر شیمی را برای شما در این مقاله به اشتراک بگذاریم . 

۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی شیمی مناسب فریلنسر شیمی در منکارتو
ASPEN

نرم افزار اسپین یکی از معروف ترین و قدرتمندترین نرم افزار های مهندسی شیمی است وبرای انجام پروژه های شبیه سازی و طراحی سیستم های معدنی ، پالایشگاهی و پتروشیمی کاربرد دارد.

HYSYS

از دیگر نرم افزار های برجسته این رشته که میتوان معرفی نمود نرم افزار HYSYS  است . این نرم افزار نیز جهت انجام پروژه های شبیه سازی سیستم های پالایشگاهی و پتروشیمی و سیستم های الکترولیتی و جامد قابل استفاده می باشد .

COMSOL Multiphysics

نرم‌افزار کامسول مولتی‌ فیزیکس یک پکیج کامل شبیه‌ سازی است که به راحتی می‌تواند توسط مشتق‌های جزئی معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیر خطی را به روش اجزاء محدود (FEM) در فضاهای یک، دو و سه بعدی حل نماید. این نرم‌افزار می‌تواند با وجود چالش‌هایی نظیر میدان‌های الکترومغناطیسی، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز با قدرتمندی راهگشا باشد . 

Espresso ELN

کاربرد این برنامه نر م افزاری جهت مستندسازی فعالیت های آزمایشگاه شیمی میباشد و تمامی گرایش های مهندسی شیمی به راحتی می توانند از آن بهره ببرند .همچنین دارای شاخصه هایی مانند ویرایشگر پروتکل بسیار قوی ، تشخیص بافت های مصنوعی، جستجو در زیر ساختارها و به اشتراک گذاری داده های اختیاری و پشتیبان گیری از طریق سرور می باشد.

PRO II

نرم افزاری ساده و روان که به آسانی  میتوان برج های تقطیر پالایشگاه و سیستم های پالایشگاهی و پتروشیمیایی غیر پلیمری را شبیه سازی  نمود . 

Accelrys Materials Studio

نرم افزاری بسیار قدرتمند برای شبیه سازی انواع ترکیبات شیمیایی میباشد و به کمک آن قادر خواهید بود محاسبات ترکیبات مورد نظر را  انجام داده و  شکل سه بعدی آنها را مشاهده نمود.

ChemCAD

این نرم افزار نیز به منظور شبیه سازی فرآیند های شیمیایی پتروشیمی و پالایشگاهی استفاده میشود واز نقاط برجسته آن میتوان از عملکرد عالی در حوزه ی سیستمهای الکترولیتی نام برد .

Umberto NXT CO2

نرم افزار Umberto NXT CO2 جهت محاسبات تاثیرات کربنی روی محیط ، محاسبه میزان انتشار گازهای گلخانه ای وهمچنین مشاهده تاثیرات کربنی یک محصول براساس استاندارهای مختلف استفاده می شود.

ChemBioOffice Ultra

ChemBioOffice Ultra  بر نامه نرم افزاری بسیار مفید برای طراحی  انواع ترکیبات و فرآیند های شیمیایی ، طراحی ساختار مولکولی ، پیش بینی شیفت های شیمیایی ، شبیه سازی به صورت دو و سه بعدی وجستجوی منابع تحقیقاتی و پژوهشی است.

IRPal

نرم افزار IRPal یک برنامه قوی و برجسته برای تفسیر و آنالیز طیف‌های IR از ترکیبات آلی است. به راحتی میتوان  طیف IR را به نرم افزار داده وبرنامه تفسیرو آنالیز گروه های آلی موجود را نمایش خواهد داد.

غیر از شاخه های معرفی شده و نرم افزارهای نامبرده ، نرم افزارهای متعدد و با کارایی متفاوت جهت انجام پروژه های ارسالی موجود و مورد نیاز است که بر حسب ضرورت قابل استفاده میباشد .

منکارتو به عنوان پلتفرم ساده و روان بهترین گزینه جهت تبادل کار و پروژه بین کارفرما و فریلنسر در تمامی زمینه های تخصصی است . همین الان میتوانید به جمع کارفرمایان حرفه ای و فریلنسرهای متخصص منکارتو بپیوندید .

نظر