۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته ریاضی مناسب فریلنسر ریاضی

ریاضی را دانشی می‌دانند که در آن با استدلال منطقی از اصول و تعریف‌ها به نتایج جدید و دقیقی می‌رسیم  . ریاضیات یا ریاضی را بیش‌تر دانش بررسی ساختارها و کمیت ها و فضا و دگرگونی (تغییرات) تعریف می‌کنند . با اینکه ریاضیات در مجموعه علوم طبیعی نمیباشد  اما ساختارهای آن بیشتر از دانش‌های طبیعی علی الخصوص  فیزیک قدرت می‌گیرد و در فضایی جدا از طبیعت و به صورت محض‌ گونه بسط و گسترش یافته است .

تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد این رشته  مناسب فریلنسر ریاضی را برای شما در این مقاله گنجاندیم . 

۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته ریاضی مناسب فریلنسر ریاضی در منکارتو
MATLAB

واژهٔ متلب  به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است . متلب یک برنامه نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌ نویسی نسل چهارم است.  این نام گویای رویکرد ماتریس محور برنامه‌ است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند . کار کردن با ماتریسها دربرنامه متلب بسیار آسان است. در واقع تمام داده‌ها در متلب به شکل ماتریس ذخیره می‌گردند.

Maxima

مکسیما یک سیستم جبری کامپیوتری (Computer Algebra System, CAS) است. مکسیما می‌تواند محاسبات جبری را با متغیرها به خوبی انجام دهد؛ مثلاً می‌تواند انواع انتگرال‌های نامعین را حساب کند، معادلات جبری را حل کند، ویژه‌ مقدارها و ویژه‌ بردارهای ماتریس‌ها را بیابد، یا عبارت‌های پیچیده را ساده کند و محاسبات عددی را با دقت بسیار بالا انجام دهد، نمودارهای دو و سه بعدی بکشد، و با آن  برنامه نوشت. مکسیما تحت مجوز GPL قرار دارد و بنابراین کاملا  آزاد و رایگان است.

gnuplot

گنوپلات یک نرم‌افزار خط‌ فرمانی (command-line) برای ساختن نمودارهای دو بعدی و سه‌ بعدی از داده‌ها و توابع است. گنوپلات می‌تواند خروجی‌اش را مستقیماً نشان دهد، یا در فرمت های گوناگونی ذخیره کند، از گنوپلات می‌توان خروجی لاتک نیز ساخت که به طور مستقیم  در نوشتار لاتک به کار میرود و از خصوصیات ممتاز لاتک در فرمول‌نویسی بهره ببرد.

Maple

نرم‌افزار مِیْپـِلْ  یکی از نرم‌افزارهای مشهور و کاربردی در ریاضیات است . واژه آن  به معنی درخت افرا است که عکس برگ آن بر پرچم کانادا وجود دارد. دلیل این نام‌گذاری نوشته‌شدن این نرم‌افزار در دانشگاه‌های کانادا است . از دیگر خصوصیات این نرم‌افزار راهنمای بسیار قوی آن است که کار کردن با این نرم‌افزار را بسیار راحت می‌کند . 

GNU Octave

گنو آکتیو زبان برنامه نویسی سطح بالایی است که بیشتر برای محاسبات عددی به کار می‌رود. این برنامه امکانات قدرتمندی را از طریق رابط خط فرمان (Command-line interface) برای حل عددی مسائل خطی و غیر خطی می‌دهد. این برنامه را می‌توان جایگزین مناسبی برای برنامه ‌متلب به حساب آورد. سایلب نیز به عنوان دومین جایگزین قدرتمند  رایگان متلب قرار میگیرد که در مقایسه با گنو آکتیو تکیه کمتری بر سازگاری ( دو سویه ) دستورات با متلب دارد.

Derive

درایو یک نرم‌افزاربرجسته  جبر محاسباتی است، که توسط شرکت تگزاس اینسترومنتس برنامه نویسی شده است. این نرم‌افزار به راحتی اغلب توابع نرم‌افزاری مورد استفاده در ریاضیات و فیزیک را در اختیار بهره برداران آن میگذارد.

Scilab

سایلب نیز نرم‌افزاری متن‌باز میباشد که برای محاسبات فنی مهندسی مناسب می‌باشد که جایگزینی رایگان برای نرم‌افزار متلب به حساب می‌آید .  نرم‌افزار سایلب توسط دو مرکز پژوهشی فرانسوی INRIA و ENPC طراحی و برنامه نویسی  شده‌ است.

GeoGebra

جئوجبرا نرم‌افزاری آموزشی ریاضی برای رسم و محاسبه و پیدا کردن نقطه وخط، روی دستگاه مختصات، و به طور کلی آموزش ریاضی است. این نرم افزار با زبان برنامه نویسی جاوا طراحی و نوشته شده است و کاملا رایگان است . نسخ متفاوت این جئو جبرا برای سیستم عامل های گوناگون وجود دارد که باعث تسهیل در استفاده از آن میشود . رسم و محاسبات را می‌توان با نقاط ساخته شده ، توابع و بردارها، قطعات ، خطوط ، چند ضلعی ، مقاطع مخروطی انجام داد و آنها را به صورت پویا تغییر داد. این نرم افزار برای انواع  مباحث هندسه ، جبر و حساب دیفرانسیل و انتگرال به صورت کاربردی مناسب است . 

Mathematica

متمتیکا یک نرم‌افزار جبری بسیار رایج و قدرتمند و حرفه ای است که  توسط شرکت ولفرم ریسرچ  طراحی و برنامه نویسی شده است اغلب توابع  نرم‌افزاری مورد استفاده در ریاضیات را در اختیار افرادی که از آن استفاده میکنند قرار می‌دهد.

Mathcad

Mathcad نام یکی از نرم‌افزارهای شرکت Mathsoft است که توانایی انواع محاسبات ریاضی و توانایی قدرتمندی در رسم  توابع  دو و سه بعدی را نیز دارد.

غیر از شاخه های معرفی شده و نرم افزارهای نامبرده ، نرم افزارهای متعدد و با کارایی متفاوت جهت انجام پروژه های ارسالی موجود و مورد نیاز است که بر حسب ضرورت قابل استفاده میباشد .

منکارتو به عنوان پلتفرم ساده و روان بهترین گزینه جهت تبادل کار و پروژه بین کارفرما و فریلنسر در تمامی زمینه های تخصصی است . همین الان میتوانید به جمع کارفرمایان حرفه ای و فریلنسرهای متخصص منکارتو بپیوندید .نظر