۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی عمران مناسب فریلنسر عمران

دانشجویان بخش مهندسی عمران از ابتدای تحصیل مهارت نقشه کشی و کار با نرم افزارهای طراحی و محاسباتی  و نقشه کشی همچون اتوکد و … را به خوبی می آموزند این دانشجویان میتوانند به صورت پروژه ای برای سایر مهندسین عمران شاغل در بخشهای مختلف خصوصی و دولتی ، اقدام به طراحی و نقشه کشی در کلیه امور مربوط  به گرایش عمران را به خوبی انجام دهند . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی عمران مناسب فریلنسر عمران را برای شما در این مقاله  به اشتراک بگذاریم .

۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی عمران مناسب فریلنسر عمران در منکارتو
Microsoft Excel

مایکروسافت اکسل جزء برنامه‌های صفحه گسترده است. این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت نوشته، توسعه و پخش می‌شود. این برنامه برای محاسبات ریاضی (با قابلیت انجام محاسبات دشوار ریاضی) و ترسیم نمودار به وسیلهٔ ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود. مایکروسافت اکسل دارای خصوصیات اصلی تمام نرم‌افزارهای صفحه‌گسترده است. با استفاده از جدولی متشکل از ردیف‌ها و ستون‌ها می‌توان، داده‌ها و اطلاعات را سازماندهی و همچنین با استفاده از همین داده‌ها، به انجام محاسبات پرداخت.می‌توان با استفاده از رسم توابع و نمودارها، به تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات پرداخت.

AutoCAD

اتوکد نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو و سه بعدی را دارند.

MATLAB

متلب یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. ساخت رابط گرافیکی کاربر مانند دیالوگ‌هایی که در محیط‌های ویژوال مانند بیسیک و C وجود دارند، در متلب امکان‌پذیر است. این قابلیت، ارتباط بهتری را میان برنامه‌های کاربردی نوشته‌شده با متلب و کاربران برقرار می‌کند.

SDR map

این نرم افزار جهت نقشه برداری وتوپوگرافی استفاده می شود.همچنین از آن برای ارتباط با دوربینهای نشه برداری و طراحی شبکه نیز میتوان استفاده کرد.

HDM

این نرم افزار برای مديريت و توسعه بزرگراه ها و همچنین برآورد ميزان سرمايه گذاري و هزينه در سيستم هاي حمل و نقل جاده اي است.شامل بخش های تحلیل پروژه،  تحلیل برنامه،تحلیل استراتژی می باشد ومی توان از آن شاخص های بازده اقتصادی ،  برنامه ریزی چند ساله،  برنامه ریزی های استراتژیک توسعه و نگهداری راه را خروجی گرفت.

سازه نگار

نرم افزار قدرتمند ی برای طراحی و ترسیم اتصالات پیچی، جوشی و درختی به همراه ترسیم دیوار برشی بتنی در سازه فلزی، طراحی و ترسیم صفحه ستون و اتصالات مهاربندی، ترسیم سه بعدی اتصالات و سازه از هر زاویه دلخواه، ارسال سازه سه بعدی به نرم افزار XSteel، محیط زبان فارسی و انگلیسی، ارائه گزارشات کنترل سازه بر اساس آیین نامه ۲۸۰۰، خواندن اتوماتیک مقاطع از فایل ETABS و ترسیم کل نقشه های سازه فلزی با جزئیات کامل به همراه شاپ کل اتصالات و لیستوفر کامل پروژه است.

 CONDRAW

نرم افزار طراحي CONDRAW به منظور تهيه نقشه سازه هاي بتني ( تيرها و ستونها ، پلانهاي تير ريزي و ستون گذاري و جداول ليستوفر ) بر اساس دو آيين نامه آبا و ACI ،در محيطي كاملا گرافيكي تهيه و تنظيم شده است .برنامه به كاربر اين امكان را مي دهد كه بسته به انتخاب خود از خروجي هاي SAPCON يا CONKER به عنوان ورودي استفاده كند و در نسخه CONDRAW 2000 از خروجي هاي ETABS سري ۲۰۰۰ نيز استفاده مي گردد.برنامه براي كليه تيرها و ستونها جزئيات آرماتور بندي را در محيطي كاملا گرافيكي ارائه مي دهد . به علاوه كليه نقشه هاي اجرايي تيرها و ستونها و همچنين جداول ليستوفر در محيط اتوكد قابل مشاهده هستند .

ETABS

نرم افزار ETABS یک نرم افزار مخصوص جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی می باشد. قابلیت این نرم افزار جهت تحلیل و طراحی این نوع سازه ها جهت گیری شده است. تمام المان های یک ساختمان برای برنامه شناخته شده هستند. پردازنده های طراحی برنامه بسیار کامل می باشد و تمام المان های ساختمان را می توان در این نرم افزار طراحی کرد.

CSI Bridge

این نرم افزار برای  طراحی پیشرفته پل استفاده می شود.همچنین می توان از آن جهت آنالیز ساختمانی ولرزه نگاری استفاده کرد.

NovoFormula

این نرم افزار بيش از ۱۴۵ فرمول تبديل پارامترهای مهندسی خاک را در بر دارد. اين نرم افزار هم اکنون توسط صدها شرکت مهندسين مشاور در سراسر دنيا استفاده ميشود.

غیر از شاخه های معرفی شده و نرم افزارهای نامبرده ، نرم افزارهای متعدد و با کارایی متفاوت جهت انجام پروژه های ارسالی موجود و مورد نیاز است که بر حسب ضرورت قابل استفاده میباشد .

منکارتو به عنوان پلتفرم ساده و روان بهترین گزینه جهت تبادل کار و پروژه بین کارفرما و فریلنسر در تمامی زمینه های تخصصی است . همین الان میتوانید به جمع کارفرمایان حرفه ای و فریلنسرهای متخصص منکارتو بپیوندید .نظر