۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته موسیقی مناسب فریلنسر موسیقی

وسیقی یا موزیک که در فارسی به آن خنیا هم گفته می‌شد . آهنگساز در حقیقت نویسندهٔ موسیقی است که با احاطهٔ کاملی به علم موسیقی دارد ایده‌های فکری خود را در قالب موسیقی و نت ها به رشتهٔ تحریر در می‌آورد.  آهنگساز مانند هر حرفهٔ علمی دیگر می‌بایست در مراکز آموزش علمی موسیقی در رشته آهنگسازی تحصیل کند و همچنین می‌بایست از هنر علوم مختلف موسیقی از جمله رهبری ارکستر، سازشناسی، سازبندی، هارمونی، پُلی‌فونی، کنتراپوئن و… که لازمهٔ کار آهنگسازی است برخوردار باشد . بدین جهت تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته موسیقی مناسب فریلنسر موسیقی  را برای شما در این مقاله به اشتراک بگذاریم .

۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته موسیقی مناسب فریلنسر موسیقی در منکارتو

 Cubase Elements

Cubase Elements  بهترین نرم افزار با کیفیت ساخت موسیقی است . این نرم افزار دارای امکاناتی همانند عیب یابی دیجیتال و تنظیم صدا و مسترینگ و صد ها افکت و امکانات برای استودیو دار ها می باشد.

Crescendo Masters

کاربران با کمک این نرم افزار می توانند نت های موسیقی را خود طراحی کند و نت های خود را به جای تحریر روی کاغذ در این نرم افزار پیاده سازی و ذخیره سازی میکنند.

FL Studio

FL Studio مخفف (Fruity Loops Studio) است . با این نرم افزار می توان انواع سبک های مختلف موسیقی را ساخت . همچنین دارای امکانات گسترده شبیه سازی صدای سازهای مختلف نظیر گیتار اکوستیک و الکترونیک، پیانو و… می باشد.

 NCH MixPad Masters Edition

یکی از نرم افزارهای قدرتمند و پیشرفته برای میکس آهنگ میباشد . این نرم افزار مانند یک استودیوی موسیقی اما به طور مجازی است . کار با این نرم افزار نسبت به نرم افزار های مشابه از کاربری ساده تری برخوردار  است.

WaveLab Elements

این نرم افزارنیز دارای  قابلیت های قدرتمند و زیادی در زمینه ی تولید ، ویرایش ، میکس و ضبط صدا می باشد.

 Helium Music Manager

برنامه نرم افزاری بسیار خوبی می باشد که جهت مدیریت و دسته بندی  بر فایل های موسیقی و ساخت انواع آلبوم موسیقی طراحی شده است . کاربران  با این برنامه می توانند به آلبوم های خود  دسترسی سریع  داشته باشد و همچنین قادرند که فرمت های مورد نظر خود را ریپ، مکان یابی، پخش، ویرایش و رایت کنید.

VIRTUALDJ

نرم افزار VIRTUALDJ برنامه ی استفاده شده توسط دی جی های  برای PC و MAC به منظور جایگزین شده به جای turntables و CD پلیر ها، و استفاده از موسیقی دیجیتال به جای وینیل و سی دی است . این برنامه با vinyls timecoded سازگار می باشد و به شما که به شما امکان اسکرچ MP3 های خود را به طور مستقیم بر روی صفحه گردان  و استفاده از افکت های بسیار زیبا و گوناگون را می دهد.

AudioGrail

این نرم افزار برای ویرایش فایل های MP3 میباشد. با این نرم افزار می توان کیفیت و کمیت یک فایل صوتی را آنالیز و تحلیل نمود . همچنین  دارای شاخصه هایی مانند پشتیبانی از فایل های MP3 ،OGG ،MPC و…، داراست.

MAGIX Music Maker

با این برنامه نرم افزاری دیگر به هیچ برنامه یا ابزار ثالثی برای ساخت آهنگ محتاج نخواهید شد ، چون تمام امکانات لازم برای ساخت و اجرای یک موسیقی، میکس و مونتاژ قطعات ، ضبط موسیقی و صدای خواننده، افکت گذاری روی صدای آهنگ و خواننده  و … را یکجا دارد.

Studio One

نرم افزار استودیو وان با ارائه ابزارهای حرفه ای برای میکس و مونتاژ خود را به عنوان برنامه ای محبوب مطرح نموده است ودارای  پلاگین ها و افکت های صوتی کاملا اختصاصی بوده  و در قالب فایل هایی با عنوان Sound Set منتشر شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است . هر فایل Sound Set حاوی صدها افکت صوتی، لوپ، و پلاگین های فوق العاده و حرفه ای و پرکاربرد است.

غیر از شاخه های معرفی شده و نرم افزارهای نامبرده ، نرم افزارهای متعدد و با کارایی متفاوت جهت انجام پروژه های ارسالی موجود و مورد نیاز است که بر حسب ضرورت قابل استفاده میباشد .

منکارتو به عنوان پلتفرم ساده و روان بهترین گزینه جهت تبادل کار و پروژه بین کارفرما و فریلنسر در تمامی زمینه های تخصصی است . همین الان میتوانید به جمع کارفرمایان حرفه ای و فریلنسرهای متخصص منکارتو بپیوندید .نظر