۱۰ پیشنهاد طلایی از مشاغل فریلنسری برای دانشجویان

به طور تقریبی هیچ دانشجویی نیست که تمایل نداشته باشد که در حین تحصیل برای هزینه های تحصیل و یا هزینه های جانبی خود و پیشرفت آینده شغلی ، فرصت کسب درآمد داشته باشد . فریلنسری برای دانشجویان یکی از بهترین مشاغل و قابل اعتماد ترین درآمد را دارد و علاوه بر آن برای کسب تجربه و آشنایی با محیط شغلی آتی بسیار موثر است .

منکارتو از بهترین سایت های فریلنسر ایرانی است که میتواند به تحقق این اهداف در همه مشاغل فریلنسری کمک کند . ۱۰ پیشنهاد طلایی از مشاغل فریلنسری برای دانشجویان در این مقاله ارائه گردیده است .

10 پیشنهاد طلایی از مشاغل فریلنسری برای دانشجویان در منکارتو

فریلنسری عمران

دانشجویان بخش مهندسی عمران از ابتدای تحصیل مهارت کار با نرم افزارهای طراحی و محاسباتی  و نقشه کشی همچون اتوکد و … را به خوبی می آموزند این دانشجویان میتوانند به صورت پروژه ای برای سایر مهندسین عمران شاغل در بخشهای مختلف خصوصی و دولتی ، اقدام به طراحی و نقشه کشی در کلیه امور مربوط  به گرایش عمران را به خوبی انجام دهند . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی عمران مناسب فریلنسر عمران را برای شما در  مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم .

فریلنسری صنایع 

یکی از رشته های جذاب و کاربردی در دانشگاه رشته مهندسی صنایع میباشد . این دانشجویان با توجه به گرایش تحصیلی نرم افزارهای متعددی همچون نرم افزارهای کنترل پروژه و نرم افزارهای تحلیلی مرتبط  را فرا میگیرند . مهندسین صنایع حرفه ای میتوانند از طریق پلت فرم های فریلنسری همچون منکارتو کارها و پروژه های خود را تعریف و ارسال کنند و از همکاری دانشجویان نخبه و فعال در به نتیجه رساندن پروژه ها استفاده نمایید . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی صنایع مناسب فریلنسر صنایع را برای شما در  مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم .

فریلنسری مکانیک

مهندسی مکانیک شاخه‌ای از مهندسی است که با طراحی ، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌ آلات سروکار دارد.  این رشته یکی از زیباترین و گسترده‌ ترین رشته‌های مهندسی است . مهندسی مکانیک نیازمند شناخت مفاهیمی همانند مکانیک ، سیالات ، سینماتیک، ترمودینامیک، علم مواد، تحلیل سازه‌ها و الکتریسیته است .  مهندسان مکانیک، گسترهٔ وسیعی از دستگاه‌ها، فراورده‌ها سیستم ها و فرایندها را طراحی و تولید می‌کنند. با توجه به پتانسیل مشاغل فریلنسری در بخش مکانیک تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی مکانیک مناسب فریلنسر مکانیک را برای شما در  مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم .

فریلنسر کامپیوتر

در گرایش مهندسی کامپیوتر درس های مختلفی از رشته مهندسی مختلف مانند مهندسی برق , مهندسی الکترونیک در کنار دروسی مانند مهندسی نرم افزار، طراحی الگوریتم ، هوش مصنوعی ، برنامه نویسی کامپیوتر و … وجود دارد که به دانشجویان این گرایش قابلیت های لازم برای طراحی ، اجرا و مستند سازی نرم افزار های مهندسی را می دهد . به واسطه امکان کار فریلنسری در این زمینه تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی کامپیوتر مناسب فریلنسر کامپیوتر را برای شما در مقاله ای جدا  به اشتراک بگذاریم .

فریلنسر برق و الکترونیک 

مهندسی برق زیرشاخه ای از مهندسی است که به مطالعه و کاربردهای مرتبط با الکتریسیته ، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد . مهندسی برق را میتوان به دو قسمت عمده تقسیم کرد:

بررسی و طراحی سیستم‌های انتقال و تبدیل انرژی الکتریکی .

بررسی و طراحی سیستم‌های الکترونیکی برای پردازش و انتقال اطلاعات ، نظیر رایانه‌ها، سامانه‌های مخابراتی، مدارهای مجتمع، رادارها و نظایر آن  .

گستردگی استفاده از انرژی الکتریکی و افزایش نیاز به انتقال و نیز پردازش سریع‌ تر اطلاعات ، مهندسی برق را به یکی از مهم‌ترین و پر طرفدارترین زمینه‌های مهندسی و صنعت تبدیل کرده است . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی برق  مناسب فریلنسر برق و الکترونیک را برای شما در مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم . 

فریلنسر انیمیشن

 پویا نمایی یا نقاشی متحرک یا انیمیشن نمایشِ تُند و پیوستهٔ تصاویری از تصاویر دوبعدی  یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی ، برای ایجاد حرکت تصاویر است. حرکت روان تصاویرِ پویا در پویانمایی‌ها، به دلیل خطای دید بیننده و تلفیق تصاویر در هم است . بیشتر ساخت انیمیشن ها به وسیلهٔ گرافیک ۳ بعدی رایانه ساخته می‌شود هرچند که از گرافیک ۲ بعدی رایانه هم گاهی  به طور وسیع برای کارهای کم حجم و رندرینگ  سریع استفاده می‌شود. با توجه به گستردگی فعالان فریلنسری در این حوزه تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته انیمیشن برای فریلنسر انیمیشن را برای شما در مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم .

فریلنسر گرافیکگرافیک رایانه‌ای یا گرافیک کامپیوتری (Computer graphics) یکی از قدیمی‌ ترین شاخه‌های علوم رایانه است که به ترسیم، تغییر و کار با تصاویر به شیوه‌ های محاسباتی ، خطی و برداری و رایانه‌ای اقدام می‌نماید. گرافیک رایانه‌ ای یکی از پرجاذبه‌ ترین و وسیع‌ ترین کاربردهای رایانه‌هاست. بازیهای رایانه‌ای ، برنامه‌های ساخت پویانمایی دوبعدی و سه‌ بعدی، شبیه‌ سازیهای محاسباتی و پردازش تصاویر را می‌شود به‌ عنوان چند نمونه نام برد . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته گرافیک مناسب فریلنسر گرافیک را برای شما در مقاله ای جدا  به اشتراک بگذاریم . 

فریلنسر موسیقی

موسیقی یا موزیک که در فارسی به آن خنیا هم گفته می‌شد، یکی از فعالیت‌های بشری است که مادهٔ تشکیل‌دهنده آن صدا و سکوت است. عناصر اصلی تشکیل‌ دهنده موسیقی شامل نواک (تعیین‌ کننده ملودی و هارمونی) و ریتم است. آهنگ‌ساز شخصی است که آثار موسیقی تألیف می‌نماید . آهنگساز در حقیقت نویسندهٔ موسیقی است که با احاطهٔ کامل به علم موسیقی ایده‌های فکری خود را در قالب موسیقی به رشتهٔ تحریر در می‌آورد. آهنگسازی این نیست که شخص ملودی بسازد و یا تنها در صورتی که قطعه‌ ای موسیقایی ساخت وی لقب آهنگساز را به خود نسبت دهد؛ بلکه آهنگساز مانند هر حرفهٔ علمی دیگر می‌بایست در مراکز آموزش علمی موسیقی در رشته آهنگسازی تحصیل و یا می‌بایست از علوم مختلف موسیقی از جمله رهبری ارکستر، سازشناسی، سازبندی، هارمونی، پُلی‌فونی، کنتراپوئن و… که لازمهٔ کار آهنگسازی است برخوردار باشد.

پروژه های زیادی در قالب پروژه فریلنسری موسیقی تعریف میشود . از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد رشته موسیقی مناسب فریلنسر موسیقی  را برای شما در مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم . 

فریلنسر شیمی

مهندسی شیمی ( Chemical engineering) شاخه ای از علوم مهندسی است که با طراحی ، ساخت و بهره برداری از فرآیندها و کارخانجات مرتبط با صنایع شیمیایی درگیر است. منظور از صنایع شیمیایی آن دسته از صنایع هستند که در آنها تغییری شیمیایی، فیزیکی یا بیولوژیک مواد خام را به محصولات با ارزش صنعتی تبدیل می کنند. حیطه اصلی مطالعات یک مهندس شیمی بر سه بخش، اختلاط ، مهندسی واکنش و جداسازی دارد. بر این مبنا کارخانجات بسیاری از قبیل واحدهای یک پالایشگاه ، پتروشیمی، صنایع چوب و کاغذ، صنایع غذایی، صنایع داروئی و تجهیزات پزشکی، صنایع سلولزی، صنایع پلیمر، صنایع شیمیایی معدنی و بسیاری دیگر از صنایع به طور مستقیم از کاربردهای علم مهندسی شیمی بهره می برند. به این بخش از مهندسی شیمی که با فرایندهای صنعتی شیمیایی در مقیاس بزرگ ارتباط دارد، در اصطلاح مهندسی فرایند گفته می‌شود.

از آنجاییکه پروژه های مرتبط به شیمی در محیط های کسب و کار و به عنوان مشاغل فریلنسری از جایگاه خاصی بهره مند است  تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد مهندسی شیمی مناسب فریلنسر شیمی  را برای شما در مقاله ای مجزا به اشتراک بگذاریم .

فریلنسر ریاضی

ریاضی را دانشی می‌دانند که در آن با استدلال منطقی از اصول و تعریف‌ها به نتایج جدید و دقیقی می‌رسیم  . ریاضیات یا ریاضی را بیش‌تر دانش بررسی ساختارها و کمیت ها و فضا و دگرگونی (تغییرات) تعریف می‌کنند . با اینکه ریاضیات در مجموعه علوم طبیعی نمیباشد  اما ساختارهای آن بیشتر از دانش‌های طبیعی علی الخصوص  فیزیک قدرت می‌گیرد و در فضایی جدا از طبیعت و به صورت محض‌ گونه بسط و گسترش یافته است .

پروژه های مرتبط با ریاضی در محیط های کسب ، کار و فریلنسری نیز جایگاه ویژه ای دارد لذا تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ نرم افزار پرکاربرد ریاضی  مناسب فریلنسر ریاضی را برای شما در مقاله ای مجزا بگنجانیم . 

غیر از شاخه های معرفی شده و نرم افزارهای نامبرده ، مشاغلی با نرم افزارهای متعدد و با کارایی متفاوت جهت انجام پروژه های ارسالی موجود و مورد نیاز است که بر حسب ضرورت قابل استفاده میباشد .

منکارتو به عنوان پلتفرم ساده و روان بهترین گزینه جهت تبادل کار و پروژه بین کارفرما و فریلنسر در تمامی زمینه های تخصصی است . همین الان میتوانید به جمع کارفرمایان حرفه ای و فریلنسرهای متخصص منکارتو بپیوندید .

 

نظر